KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12277473
nr 1227 7473
Louis Sparre
(1863-1964), Sverige
Etsning, "Det gamla Borgå". Signerad, daterad 1941, numrerad 22/25, Motivet: 11,5x8,5 cm
Louis Sparre, svensk målare född 1863, död 1964.
Utrop:
700 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 7 januari 2019
kl 20:54:36
500 kr
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
900 kr
900 kr
900 kr (Budbetjänt)